Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

25 | 01 | 2020

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji

Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu miały miejsce w pierwszy wtorek miesiąca - 6 lutego i przebiegały pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W naszej szkole odbyły się lekcje, podczas których rozmawialiśmy o różnych zagrożeniach, jakie niesie z sobą codzienne korzystanie z Internetu. Wszyscy uczniowie klas 4 - 7 aktywnie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych zgodnie ze scenariuszem pobranym ze strony saferintermet.pl. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, uczniowie oglądali filmy poruszające tematykę bezpieczeństwa, a następnie w grupach przeprowadzali analizę problemów. 

Z okazji DBI w naszej szkole odbywa się corocznie konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 20 uczniów reprezentując swoje klasy. Rywalizowali w trzech konkurencjach: multimedialny quiz, PEGI, krzyżówka. Po żmudnych zmaganiach udało wyłonić się zwycięzców:

I miejsce zajęła klasa 3b,
II miejsce zajęła klasa 2a,
III miejsce zajęła klasa 7,
IV miejsce zajęła klasa 3a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

tekst i foto: Wioletta Perkowska

źródło: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1507521
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
2380
2162
13197
1477676
1507521